Lubelskie: norowirusy atakują

Autor: Kurier Lubelski/Rynek Zdrowia • • 31 lipca 2012 15:23

Tego lata norowirusy są wyjątkowo groźne. To one były przyczyną zatruć na koloniach w Kazimierzu Dolnym i podparczewskiej Białce. W sumie z wymiotami i biegunką walczyło tam aż 82 osoby, z czego 57 trzeba było hospitalizować.

Lubelskie: norowirusy atakują
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Zdaniem Marka Partyki, lekarza rodzinnego, pediatry, takie infekcje to norma o tej porze roku. Wymiotujący pacjenci zdarzają się teraz naprawdę często. Niektórzy mają też biegunkę i wysoką gorączkę - pisze Kurier Lubelski.

Jak podaje gazeta, coraz tłoczniej jest też na oddziale dziecięcym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Lublinie, gdzie obecnie hospitalizowanych jest kilkoro małych pacjentów, u których lekarze podejrzewają zakażenie norowirusem. To niemowlęta i maluchy w wieku przedszkolnym.

Norowirusy są uznane za jeden z najistotniejszych czynników powstawania zakażeń pokarmowych, zwłaszcza u dorosłych. Do infekcji może dojść poprzez kontakt z chorymi osobami, a także przedmiotami i powierzchniami zanieczyszczonymi cząsteczkami wirusa. Zakazić można się również poprzez zanieczyszczoną wirusem żywność lub wodę .

Więcej: www.kurierlubelski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum