Lubelskie: jedenaście szpitali postawionych w stan podwyższonej gotowości

Autor: Kurier Lubelski/Rynek Zdrowia • • 12 marca 2020 08:28

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lublinie postawiony jest przez wojewodę w stan podwyższonej gotowości. Oznacza to, że placówka będzie działać wyłącznie w "trybie ostrym". Podobne ograniczenia dotyczą innych placówek w regionie.

FOT. Shutterstock

Szpital wojewódzki wstrzymał planowe przyjęcia, zabiegi oraz wizyty u lekarzy w przychodni. Nie będzie funkcjonować również punkt pobrań. Od jakiegoś czasu obowiązuje również zakaz odwiedzin. W związku z tym, można powiedzieć, że szpital będzie zamknięty na klucz dla osób z zewnątrz. Przyjmowane są tylko osoby w stanie zagrożenia życia.

Jak tłumaczy Krzysztof Skubis, dyrektor szpitala, sytuacja ma związek z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i placówka musi być przygotowani jako województwo na wypadek zwiększonej liczby osób z podejrzeniem bądź stwierdzeniem kolejnych zakażeń. Na razie nie ma tu jednak żadnego pacjenta z podejrzeniem bądź stwierdzeniem koronawirusa.

W środę (11 marca) wojewoda lubelski wydał decyzję wydał decyzję o postawieniu w stan podwyższonej gotowości kolejnych szpitali. Są to: Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie, Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Janowie Lubelskim, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łęcznej, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kraśniku, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Świdniku.

W stan podwyższonej gotowości postawione zostały także Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SPZOZ w Lublinie, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Nr 1 w Bełżycach, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bychawie, Szpital Powiatowy w Rykach Sp. z o. o., Powiatowe Centrum Zdrowia w Opolu Lubelskim Sp. z o. o. oraz Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lubartowie.

Więcej: kurierlubelski.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum