Lubelskie: grypa "zamknęła" cztery szkoły. To pierwsza taka sytuacja od lat

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 17 lutego 2020 08:55

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na grypę lub infekcje grypopodobne w województwie lubelskim zamknięto cztery szkoły, a w szpitalach wprowadzono zakaz odwiedzin.

Eksperci zwracają uwagę, że to wyjątkowa sytuacja, która nie zdarzyła się od lat Fot. Archiwum

Największa zapadalność obserwowana jest u dzieci. Jak informuje sanepid, w niektórych szkołach absencja przekracza nawet 70 proc. Z tego powodu dyrektorzy czterech szkół podstawowych w powiatach bialskim, zamojskim, łęczyńskim i lubelskim podjęli decyzję o zamknięciu placówek. Eksperci zwracają uwagę, że  to wyjątkowa sytuacja, która nie zdarzyła się od lat - informuje Dziennik Wschodni.

Z powodu powikłań dotyczących głównie układu oddechowego, w pierwszym tygodniu lutego 84 osoby trafiły do szpitala. U części przebieg choroby był ciężki, z gorączką dochodzącą do 40 stopni. Hospitalizacje dotyczyły głównie młodzieży szkolnej.

Z powodu rosnącej liczby zachorowań cały czas obowiązują zakazy lub ograniczenia w odwiedzinach pacjentów w szpitalach. Dotyczy to m.in. lubelskich lecznic SPSK4, SPSK1, Szpitala Neuropsychiatrycznego, a także Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Zamościu. Zakaz odwiedzin wprowadził również największy w regionie Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Lublinie.

Więcej: dziennikwschodni.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum