Lubelskie: cytomammobus wyrusza na badania

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 01 sierpnia 2009 17:54

Cytomammobus umożliwiający wykonanie mammografii i badań cytologicznych, dotrze w sierpniu do wybranych miejscowości na Lubelszczyźnie

W pierwszej kolejności cytomammobus odwiedzi te powiaty, w których jest największa zachorowalność na obydwa nowotwory piersi i szyjki macicy, a jednocześnie mało kobiet zgłasza się na badania profilaktyczne. Będą to powiaty: lubelski, chełmski, biało-podlaski, zamojski, krasnostawski i puławski – informuje Dziennik Wschodni.

Nad prawidłowym przebiegiem badań czuwać będą specjaliści z lubelskiego Centrum Onkologii, które kupiło cytomammobus.

– Zdecydowaliśmy, że będziemy w danej miejscowości przez trzy dni. Ostatniego dnia z badań mogą korzystać pacjentki nieobjęte programem profilaktycznym. W tym dniu można także skorzystać z porad lekarza. Zbada on wtedy pacjentkę, może postawić również wstępną diagnozę na podstawie badań wykonanych np. dzień wcześniej – mówi Dariusz Ciwiński, zastępca dyrektora ds. finansowo-organizacyjnych Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

Pod bezpłatnym numerem 0 800 11 26 95 działa infolinia, dzięki której można zarejestrować się na badanie i uzyskać informacje. Na badania należy wziąć dowód osobisty i dokument potwierdzający ubezpieczenie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum