Lubelskie: brak oznakowania utrudnia dojazd do chorego

Autor: Radio Lublin/Rynek Zdrowia • • 04 maja 2015 20:10

Brak prawidłowo oznakowanych ulic i budynków mieszkalnych utrudnia dojazd karetkom pogotowia do chorych. Pracownicy pogotowia apelują do samorządowców o pomoc w rozwiązaniu tego poważnego problemu. Do chorych trudno trafić w wielu miejscowościach Południowego Podlasia.

Lubelskie: brak oznakowania utrudnia dojazd do chorego

Dyrektor Stacji Pogotowia w Białej Podlaskiej, Roman Filip rozesłał pisma z prośbą o interwencję w tej sprawie do przewodniczących rad gmin i miast powiatów bialskiego, parczewskiego a także radzyńskiego. W piśmie tym wspomniał, że gminy są zobligowane do oznakowania ulic, a mieszkańcy do oznakowania swoich domów.

Jak podaje dyrektor Filip, brak prawidłowej numeracji domów i oznakowania ulic często opóźnia nawet o kilka minut zespołowi ratownictwa medycznego dotarcie do osoby potrzebującej, a to często decyduje o życiu pacjenta. Problemem jest dotarcie do domów oddalonych od głównych ulic.

Na pismo natychmiast zareagowała rada gminy Biała Podlaska. Postanowiła przeznaczyć 5 tys. zł na oznakowanie tzw. zabudowy kolonialnej, typu Michałówka, Janówka. Radni chcą zrobić przy głównej drodze słupek z dodatkowym oznakowaniem, które wskaże do jakich domów, dana droga można dojechać.

Jak informują pracownicy pogotowia, spore problemy z dotarciem do chorych z powodu niewłaściwego oznakowania ulic i domów występują również w gminie Sosnówka w powiecie bialskim.

Więcej: moje.radio.lublin.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum