Lubelskie: 9 osób w szpitalach na obserwacji w związku z koranawirusem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 28 lutego 2020 16:45

Dziewięć osób przebywa na obserwacji w szpitalach w woj. lubelskim z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 150 osób - poinformował w piątek (28 lutego) lubelski sanepid.

Nie ma dotąd potwierdzonego przypadku koronawirusa. U czterech osób hospitalizowanych występuje grypę typu A. Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

- Nie ma dotąd potwierdzonego przypadku koronawirusa. U czterech osób hospitalizowanych mamy grypę typu A - poinformowała w piątek PAP kierownik epidemiologii w wojewódzkiej stacji sanepidu w Lublinie Beata Nadolska.

Od osób przebywających w szpitalach pobrano próbki do badań, które mają potwierdzić lub wykluczyć obecność koronawirusa.

Wśród hospitalizowanych jest kierowca tira, który powiadomił sanepid, że wraca z Włoch i źle się czuje - ma gorączkę, kaszel, bóle mięśni i nie może dalej jechać.

- Pojechała po niego karetka pogotowia, został przewieziony do szpitala - powiedziała Nadolska.

Dodała, że obecnie nikt w woj. lubelskim nie jest objęty kwarantanną domową, a pod nadzorem epidemiologicznym sanepidu pozostaje 150 osób, które mają obserwować swój stan zdrowia i kontaktować się z sanepidem w razie wystąpienia niepokojących objawów.

- Osoby te są zdrowe, normalnie funkcjonują, nie mają żadnych ograniczonych aktywności. W wywiadzie podają, że wracały z północnych Włoch - dodała Nadolska.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum