Lubelskie: 6 osób w szpitalu; kolejne odwołane imprezy w związku z koronawirusem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 marca 2020 20:03

Sześć osób przebywa na obserwacji w szpitalach w woj. lubelskim z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem, a nadzorem epidemiologicznym objętych jest 278 osób. Odwołane zostały kolejne imprezy planowane z udziałem wielu osób.

Lublin. Fot. PTWP

Rzeczniczka prasowa wojewody lubelskiego Agnieszka Strzępka poinformowała, że w czwartek (5 marca) do godz. 14 w szpitalach woj. lubelskiego przebywało sześć osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Jedna osoba jest poddana tzw. kwarantannie domowej, a 278 osób objęto nadzorem epidemiologicznym.

Strzępka poinformowała też, że przygotowane jest już laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie, w którym będą wykonywane testy na obecność koronawirusa. Próbki będą przyjmowane od piątku.

Odwołane zostały kolejne zaplanowane na piątek w Lublinie imprezy, w których miało uczestniczyć wiele osób.

Odwołana została m.in. organizowana przez władze miejskie akcja prozdrowotna "Miasteczko Zdrowia i Urody", zaplanowana na piątek w jednej z galerii handlowych. - Decyzję podjęto w trosce o zdrowie mieszkańców i konieczność zapewnienia środków ostrożności niezbędnych w sytuacji ewentualnego pojawienia się zagrożenia rozprzestrzeniania się koronawirusa - poinformowała Monika Głazik z biura prasowego Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

"Miasteczko zdrowia i urody" to coroczna akcja organizowana z okazji Dnia Kobiet, w programie której są m.in. porady specjalistów w dziedzinie fryzjerstwa, wizażu, dietetyki, a także możliwość zrobienia badań np. zmierzenia poziomu glukozy, cholesterolu czy ciśnienia tętniczego krwi.

Renata Chrzanowska

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum