Lubelski Sanepid: konieczna modernizacja Kliniki Chorób Zakaźnych

Autor: tokfm.pl/ Rynej Zdrowia • • 03 marca 2015 19:14

Klinika Chorób Zakaźnych Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie musi być przygotowana na wypadek zagrożenia wirusem ebola. Tak uznał wojewódzki inspektor sanitarny.

Lubelski Sanepid: konieczna modernizacja Kliniki Chorób Zakaźnych
Fot. GIS

Chodzi o specjalistyczne wymogi techniczne, np. specjalne śluzy, które powinny się w szpitalu pojawić, aby w razie zagrożenia personel był wystarczająco bezpieczny - informuje tokfm.pl

Jeszcze w ubiegłym roku powiatowy inspektor sanitarno-epidemiologiczny w Lublinie wydał decyzję, nakazując szpitalowi podjęcie konkretnych działań. Chodziło o modernizację Kliniki Chorób Zakaźnych pod względem technicznym tak, by spełniała rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa na wypadek przyjęcia chorego z ebolą.

Od decyzji powiatowego inspektora sanitarnego szpital odwołał się do inspektora wojewódzkiego. A ten podtrzymał decyzję z powiatu.

Szpital musi zatem przejść kosztowną modernizację. SPSK nr 1 w Lublinie to placówka wyznaczona przez resort zdrowia jako jedna z tych, które w razie potrzeby mają leczyć pacjentów z ebolą.

Więcej: http://www.tokfm.pl/

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum