Łomża: seniorzy zabiegają o oddział geriatryczny

Autor: Gazeta Współczesna/Rynek Zdrowia • • 05 maja 2014 10:55

Jan Lisiecki, honorowy prezes Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Łomży chciałby, aby w przyszłym roku ruszył oddział geriatryczny w łomżyńskim szpitalu. Niestety, mimo że jest dobra wola władz, nie uda się to przed 2016 r.

W styczniu seniorzy, którzy lobbują za utworzeniem takiego oddziału w Łomży wysłali pismo, podpisane przez biskupa seniora Tadeusza Zawistowskiego, byłego wojewodę Sławomira Zgrzywę i Jana Lisieckiego do Jacka Roledera, dyrektora Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, w którym proszą płatnika o pomoc w znalezieniu środków finansowych na uruchomienie oddziału w szpitalu już w 2015 r. 

Niestety w podlaskim NFZ brak pieniędzy, które pozwoliłyby na otwarcie konkursu w ramach takich usług. Dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, tłumaczy, że umowy z NFZ kończą się w 2016 r., na przyszły rok nie jest zaś przewidziany konkurs na leczenie szpitalne. Pewnym rozwiązaniem ma być, zdaniem dyrekcji szpitala, Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, który wkrótce ma zostać otwarty.

Kolejny problem w utworzeniu oddziału geriatrycznego to pozyskanie lekarzy geriatrów. Według danych Okręgowej Izby Lekarskiej w Białymstoku, w całym woj. podlaskim pod koniec ub. roku było ich zaledwie 14.

Więcej: www.wspolczesna.pl 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum