PAP/Rynek Zdrowia | 30-04-2020 20:08

Łódzkie: zakażenia koronawirusem w Domu Pomocy Społecznej w Przatówku

W Domu Pomocy Społecznej w Przatówku w powiecie zduńskowolskim potwierdzono przypadek zakażenia koronawirusem. Chorobę COVID-19 stwierdzono u jednej z osób opiekującej się mieszkańcami - poinformowała w czwartek (30 kwietnia) starosta zduńskowolski Hanna Iwaniuk.

Fot. Shutterstock (zdj. ilustracyjne)

Dom Pomocy Społecznej w Przatówku podlega powiatowi zduńskowolskiemu.

Iwaniuk powiedziała, że w placówce przebywa około 100 pensjonariuszy, a pracuje w niej około 60 osób. Wyjaśniła, że w miniony poniedziałek wymazy pobrano prawie wszystkim pracownikom i kilkunastu pensjonariuszom. Kolejna grupa pracowników została przebadana w środę. Tego samego dnia wieczorem dostała informację, że jeden z pracowników ma test pozytywny na koronawirusa. W związku z tym przebadani zostali wszyscy mieszkańcy domu pomocy społecznej.

Starosta przypuszcza, że wyniki będą prawdopodobnie znane nie wcześniej niż po weekendzie.

Iwaniuk podkreśliła, że wszystkie dotychczasowe obostrzenia związane z reżimem sanitarnym zostały dodatkowo rozbudowane o zamienny system pracy. W placówce pracuje obecnie ok. 60 osób. 30 z nich rozpoczęło w czwartek pracę w systemie rotacyjnym. Będą pracować 10 dni. Pod koniec ich zmiany zostaną pobrane od nich wymazy, aby przed opuszczeniem DPS-u przekonać się, czy są zdrowi.

Później przez kolejne 10 dni w będzie pracować kolejna grupa osób. 

PAP -  Jacek Walczak