Łódzkie: świerzb w zakładzie pakującym golarki

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 04 marca 2015 15:41

W zakładzie Sonoco w Łodzi szerzy się świerzb. Trwa dezynfekcja wszystkich pomieszczeń, ubrania zakażonych pracowników zostały spalone. Sprawę bada Sanepid.

Łódzkie: świerzb w zakładzie pakującym golarki

Choroba rozwinęła się w zakładzie pakującym maszynki i golarki około miesiąca temu, ale pierwszy przypadek zdiagnozowano dopiero teraz. Do pielęgniarki zakładowej zgłosił się jeden z pracowników z poważną infekcją.

Okazało się, że ma świerzb. Według informacji przekazanych przez zakład i sanepid, z powodu świerzbu na zwolnienie odesłano już 7 osób.

Pracownicy, którzy nadal przychodzą do zakładu, obawiają się jednak, że problem może dotyczyć nawet grupy 40 osób - informuje Dziennik Łódzki.

Mariusz Dominiak, specjalista bhp w firmie Sonoco, zapewnia, że od razu po zdiagnozowaniu choroby, rozpoczęto dezynfekcję w zakładzie, która jest przeprowadzana trzy razy w ciągu dnia, przez dwa tygodnie. Odzież wszystkich zakażonych pracowników została zutylizowana.

Ewa Krawczyk, rzecznik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi wyjaśnia, że w zakładzie jest wzmożony reżim sanitarny. Zaplanowano też wizytę dermatologa, który przebada  pracowników.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum