×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Łódzkie: setki rodziców uchylają się od obowiązkowego szczepienia dzieci

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia23 kwietnia 2012 10:44

Jak podaje Urszula Sztuka-Polińska, państwowy wojewódzki inspektor sanitarny i dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi, z powodu uchylania się od obowiązku przez rodziców, około 300 dzieci nie zostało zaszczepionych przeciwko chorobom zakaźnym.

Łódzkie: setki rodziców uchylają się od obowiązkowego szczepienia dzieci
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Według łódzkiego Sanepidu, z obowiązku szczepień dzieci nie wywiązuje się obecnie 300 mieszkańców województwa. W każdym przypadku urzędnicy starają się przekonać daną osobę do zmiany zdania. W skrajnych sytuacjach wypisywane są mandaty - informuje Gazeta Wyborcza.

Zdaniem Urszuli Sztuki-Polińskiej problem dotyczy przede wszystkim środowisk zaniedbanych pod względem ochrony zdrowia (od szczepień uporczywie uchylają się np. Romowie) oraz ludzi, którzy chcą żyć zgodnie z ideologią new age.

Inspektor zwraca uwagę, że w pozostałych krajach Europy obowiązują inne systemy szczepień ochronnych, a tamtejsze społeczeństwa bardziej świadomie podchodzą do ochrony własnego zdrowia. W Polsce lista szczepień obowiązkowych jest wydłużana, np. w 2004 roku dodano szczepionkę przeciw różyczce.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze