Łódzkie: rośnie liczba zgonów z powodu chorób zakaźnych

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 03 kwietnia 2017 12:14

W 2016 r. w wyniku zakażeń i chorób zakaźnych zmarło 126 mieszkańców województwa łódzkiego. To 44  przypadki więcej niż dwa lata wcześniej.

Łódzkie: rośnie liczba zgonów z powodu chorób zakaźnych
Zakażenia i choroby zakaźne częściej niż dwa lata temu uśmiercały mieszkańców regionu Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Z danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi wynika, że w 2016 r., w porównaniu z poprzednim, nastąpił spadek zapadalności tylko dla części rejestrowanych chorób zakaźnych, głównie wirusowego zakażenia jelitowego, różyczki, ospy wietrznej, gruźlicy, płonicy, inwazyjnej choroby meningokokowej, gruźlicy i kiły - informuje Dziennik Łódzki.

Za to mieszkańcy Łódzkiego częściej chorowali na krztusiec oraz świnkę. Więcej było też przypadków zapalenia opon mózgowych, ostrego wirusowego zapalenia wątroby typu B oraz wzw typu C. Niemal dwukrotnie wzrosła też liczba chorych na boreliozę.

Ponadto zakażenia i choroby zakaźne częściej niż dwa lata temu uśmiercały mieszkańców regionu. Liczba zgonów z 82 wzrosła do 126. Najczęściej chorzy umierali z powodu gruźlicy, z rozpoznanym zakażeniem jelitowym, z powodu grypy i inwazyjnej choroby meningokokowej.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum