Łódzkie: rośnie liczba pacjentów psychiatrycznych i samobójstw

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 29 sierpnia 2011 11:14

Psychiatrzy alarmują, objawy depresji ma już co dziesiąty mieszkaniec województwa łódzkiego. Aż 10 proc. z nich próbuje popełnić samobójstwo. Rośnie liczna pacjentów w szpitalach psychiatrycznych.

Łódzkie: rośnie liczba pacjentów psychiatrycznych i samobójstw
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Jak podaje Dziennik Łódzki, od początku 2011 roku w Łódzkiem samobójstwo próbowało popełnić 271 osób. Dyrektor Specjalistycznego Psychiatrycznego ZOZ-u im. Babińskiego w Łodzi i Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Warcie, Anna Śremska, informuje, że codziennie do lecznic trafia kilka pacjentów po próbach samobójczych. W jej opinii, na tę sytuację wpływa przede wszystkim pogarszająca się sytuacja ekonomiczna.

Psychiatrzy alarmują też, że coraz więcej pacjentów w szpitalach psychiatrycznych to młodzi ludzie. Do szpitala im. Babińskiego w Łodzi trafiają nawet nastolatki z depresją i po próbach samobójczych. 75 proc. osób, które próbują popełnić samobójstwo, choruje na depresję. Psychiatriom udaje się pomóc samobójcom, ale zdarzają się powtórne próby.

Lekarze wskazują, że rosnącą liczbę samobójstw mogą zatrzymać tylko programy profilaktyczne. Brakuje ich szczególnie dla osób w średnim wieku, które statystycznie najczęściej popełniają samobójstwa.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum