Łódzkie: pierwszy w tym województwie zgon z powodu koronawirusa

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 kwietnia 2020 22:08

W szpitalu jednoimiennym w Zgierzu zmarła 75-letnia kobieta zakażona koronawirusem; to pierwszy w woj. łódzkim zgon spowodowany zakażeniem SARS-CoV-2 - poinformowała w środę wieczorem (1 kwietnia) rzeczniczka wojewody łódzkiego Dagmara Zalewska.

W Łódzkiem zmarła pierwsza osoba z zakażeniem SARS-CoV-2; FOT. Shutterstock

- Z przykrością informujemy o pierwszym w województwie łódzkim zgonie, który był spowodowany zakażeniem koronawirusem. To 75-letnia kobieta, której stan od początku był ciężki. Była hospitalizowana w szpitalu w Zgierzu. Pacjentka miała schorzenia współistniejące - podała Zalewska w komunikacie przesłanym PAP w środę wieczorem.

Wcześniej w środę rzeczniczka wojewody przekazała, że do tej pory w Łódzkiem odnotowano 221 zakażeń, w tym tylko w środę 13 nowych przypadków u osób w wieku od 20 do 94 lat.

Również w środę trzy kolejne osoby, które były zakażone koronawirusem, uzyskały potwierdzone wyniki ujemne badań, co oznacza, że są zdrowe. W sumie w regionie zarejestrowano 17 przypadków wyleczenia zakażenia SARS-CoV-2.

W Łódzkiem odnotowano łącznie 221 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Z powodu podejrzenia zakażenia hospitalizowano 36 pacjentów. Kwarantanną objęto 4666 osób, a nadzorem epidemiologicznym - 2152.

Ministerstwo Zdrowia podało w środę wieczorem, że liczba osób zarażonych w Polsce koronawirusem wzrosła do 2 554 po tym, jak potwierdzono 134 nowe przypadki zakażenia. Zmarło kolejnych siedem osób; niemal wszystkie powyżej 60. roku życia i z chorobami współistniejącymi.

Agnieszka Grzelak-Michałowska (PAP)

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum