Łódzkie: od piątku każdy powiat z punktem pobrań drive thru

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 24 września 2020 12:51

W województwie łódzkim w każdym powiecie ma powstać punkt do pobierania wymazów do badań na obecność koronawirusa. Będą tam kierowane osoby z objawami grypy lub przeziębienia, u których lekarze POZ podejrzewają Covid -19.

Łódzkie: od piątku każdy powiat z punktem pobrań drive thru
Dodatkowe punkty mają pomóc ochronie zdrowia w uporaniu się z jesienną falą zachorowań Fot. Shutterstock

Jeszcze niedawno w całym regionie łódzkim było 14 punktów pobrań drive thru. Od piątku będzie ich 26. Nowe otwarto w Łodzi, Rawie Mazowieckiej, Tuszynie, Bełchatowie, Pabianicach, Poddębicach, Brzezinach, Koluszkach i Zduńskiej Woli. W samej tylko Łodzi liczba punktów wzrosła do siedmiu, część punktów pracuje ponadto dłużej. W ten sposób realizowane są wytyczne ministra zdrowia dotyczące jesiennej strategii walki z koronawirusem - informuje Dziennik Łódzki.

Dotychczas wymóg testowania w kierunku koronawirusa dotyczył osób na kwarantannie lub udających się do sanatorium. Teraz testowane mają być tylko osoby z objawami wskazującymi na zakażenie.

Dodatkowe punkty mają pomóc ochronie zdrowia w uporaniu się z jesienną falą zachorowań na grypę, przeziębienia i Covid-19, a przede wszystkim w odróżnieniu ich od siebie.

Więcej: dzienniklodzki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum