Łódzkie: nie ma zgody na trzecią karetkę dla powiatu łęczyckiego

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 29 lipca 2014 16:45

Dodatkowa karetka miała stacjonować w Łęczycy, ale nie zgodził się na to minister zdrowia. Dwa ambulanse w powiecie mają wystarczyć.

Karetkę typu P przewidziano w nowym aneksie do planu działania systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne dla województwa łódzkiego.

Kilka tygodni temu aneks został przesłany ministrowi zdrowia do zatwierdzenia. Wydawało się, że będzie to jedynie formalność. Minister zdrowia aneks zatwierdził, ale nie w całości.

Jak poinformował Jacek Raczyński, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, minister zdrowia nie zgodził się na uruchomienie od sierpnia dodatkowego zespołu ratownictwa medycznego z miejscem wyczekiwania w Łęczycy.

Zdaniem ministerstwa, uwzględniając liczbę mieszkańców powiatu oraz liczbę interwencji, dwa zespoły ratownictwa medycznego powinny zabezpieczyć powiat łęczycki.

Władze samorządowe nie zgadzają się z decyzją ministra i zapowiadają dalsze starania o uwzględnienie w planie systemu ratownictwa trzeciego ambulansu stacjonującego w Łęczycy.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum