Łódzkie: dziewczynka, która urodziła się zdrowa pomimo zakażenia rodziców, jest już w domu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 maja 2020 21:26

Klara, dziewczynka, która - pomimo zakażenia obojga rodziców koronawirusem - przyszła zdrowa na świat pod koniec marca, opuściła w piątek szpital w Zgierzu - poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

Dziecko wróciło już razem z rodzicami do domu Fot. Archiwum

Przy porodzie, który był dużą operacją nie tylko medyczną, ale i logistyczną, asystowało kilkanaście osób z personelu medycznego.

Szpital z Zgierzu, gdzie odbył się poród, był już wtedy placówką jednoimienną, przeznaczoną do leczenia zakażonych koronawirusem. Mała Klara miała ujemny wynik testu na obecność koronawirusa. Dziecko było zdrowe.

Z względu na to, że mama i tata Klary musieli być izolowani, i nie mogli zobaczyć swojej córki, medycy podjęli decyzję o nietypowej terapii. Codziennie filmowano i robiono zdjęcia dziewczynki, a następnie przekazywano je rodzicom. Medycy nagrywali także mamę Klary, zarejestrowany głos kobiety odtwarzano noworodkowi.

W piątek przy wypisie ze szpitala rodzice, którzy są już zdrowi, mogli zobaczyć i pierwszy raz przytulić swoje dziecko.

Marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber, który nadzoruje zgierski szpital, przekazał w piątek wyprawkę dla dziewczynki, a wśród prezentów - jak napisano w komunikacie - znalazły się łódzkie produkty regionalne.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum