Łódzkie: coraz więcej zakażonych w DPS w Drzewicy. Są już dwa zgony

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 kwietnia 2020 15:18

Do 64 wzrosła łączna liczba osób zakażonych koronawirusem wśród personelu i podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy. Dwie osoby zmarły - poinformował w niedzielę starosta opoczyński Marcin Baranowski.

Zmarło dwóch podopiecznych DPS Fot. Shutterstock

- Otrzymaliśmy już wszystkie wyniki spośród 131 wymazów. Łączna liczba zakażeń w DPS w Drzewicy to 64 osoby. Zakażonych jest 37 mieszkańców domu i 25 osób z personelu - przekazał w wydanym w niedzielę komunikacie starosta opoczyński.

Poinformował również o śmierci dwóch mieszkańców domu pomocy. To mężczyźni w wieku 78 i 82 lat.

Starosta przekazał wcześniej, że w piątek badaniom na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 poddano 131 osób z personelu i mieszkańców DPS w Drzewicy.

Zapewnił, że żaden z podopiecznych domu pomocy, w którym przebywają osoby starsze i schorowane, nie zostanie bez wsparcia i należytej opieki.

- O dalszych wynikach oraz krokach podjętych przez służby sanitarne będziemy informować na bieżąco, po ustaleniach pracującego sztabu kryzysowego i decyzjach służb. Powiatowy sztab kryzysowy jest w kontakcie ze służbami wojewody łódzkiego i wspólnie opracowuje dalszy plan działania w zaistniałej sytuacji - wyjaśnił.

Od 10 marca w DPS w Drzewicy obowiązuje zakaz odwiedzin.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum