×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Łódzkie: chcą leczyć dzieci z terenów wiejskich

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia12 listopada 2013 10:01

Powiatowe Centrum Zdrowia w Brzezinach będzie się specjalizowało w leczeniu dzieci z terenów wiejskich. Taką decyzję w miniony piątek (8 listopada) ogłosiły władze placówki. W tym celu wyremontowano i dwukrotnie powiększono oddział pediatryczny.

Łódzkie: chcą leczyć dzieci z terenów wiejskich
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Czy dzieciom z mniejszych miejscowości i wsi w województwie łódzkim dokuczają inne choroby niż ich rówieśnikom z dużych miast? Okazuje się, że tak, dlatego powiatowe szpitale w regionie chcą się specjalizować. Dzieci, mieszkające na wsi, cierpią na inne choroby i alergie niż ich rówieśnicy z miast. Potwierdziły to obserwacje, które przeprowadzono wśród pacjentów trafiających na oddział pediatryczny brzezińskiej lecznicy.

Na jakie choroby częściej zapadają dzieci ze wsi województwa łódzkiego? Są to choroby pasożytnicze, na przykład lamblioza czy toksoplazmoza. Kolejnym problemem są specyficzne alergie pokarmowe, np. na mleko krowie. Jest też bardzo duża grupa dzieci i młodzieży, która jest zarobaczona - stwierdza dr Waldemar Wroński, ordynator pediatrii w Brzezinach, na łamach Dziennika Łódzkiego.

Lekarze z Brzezin chcą wyspecjalizować się w leczeniu dzieci z terenów wiejskich, by przyczynić się do szybszego diagnozowania schorzeń. Ich zdaniem, wiele chorych dzieci z regionu trafia do lekarzy zbyt późno. Często skutki choroby są już nieodwracalne.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze