Łódzkie: Przystanek Mammografia po raz trzeci, teraz w Łasku

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 24 maja 2011 14:48

Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi w Łodzi organizuje w Łasku akcję bezpłatnych konsultacji, badań i warsztatów dla kobiet. Zaprasza też panów.

Łódzkie: Przystanek Mammografia po raz trzeci, teraz w Łasku
W sobotę 28 maja na Placu Lotników Łaskich 1 będzie można wziąć udział w badaniach mammograficznych (na panie będą czekać dwa mammobusy) oraz konsultacjach z specjalistami w dziedzinach chirurgii i ginekologii onkologicznej, kardiologii i dietetyki.

Podczas Przystanku Mammografia 3 dostępne też będą badania spirometryczne, pomiar tkanki tłuszczowej, ciśnienia tętniczego, poziomu cukru, badania laboratoryjne (morfologia, cholesterol, PSA) oraz badania USG: ginekologiczne (kobiety po 25. roku życia) i gruczołu krokowego (mężczyźni po 40. roku życia).

Diagnostyce towarzyszyć będą prelekcje m.in. o profilaktyce nowotworowej i nowotworach narządu rodnego. Zaplanowano równie warsztaty samobadania piersi.

- Przystanek Mammograficzny organizujemy po raz trzeci - po raz pierwszy poza Łodzią, w Łasku. Akcję współfinansują Ministerstwo Zdrowia i Starostwo Powiatowe w Łasku. Dodatkowe środki z samorządu pozwoliły na rozszerzenie akcji, której głównym adresatem są panie, o badania dla mężczyzn - mówi portalowi rynekzdrowia.pl Monika Białas, kierownik łódzkiego WOK.

Z jej doświadczenia wynika, że im bogatsza oferta towarzyszy akcji profilaktycznej, tym większym cieszy się zainteresowaniem.

- Tam, gdzie przyjeżdżamy z akcjami cyklicznie, na badania przychodzą tłumy. Również panowie. Wciąż za mało mówi się o badaniach profilaktycznych dla nich. Podczas Przystanku Mammografia 3 mężczyźni po 40. roku życia będą mogli wykonać badanie USG gruczołu krokowego, ale i zbadać morfologię, cholesterol, PSA. Będą też mieli okazję porozmawiać ze specjalistami - wylicza Monika Białas.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum