Łódzkie: 60 przypadków zakażenia koronawirusem w DPS w Bełchatowie. Trwa ewakuacja

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 30 września 2020 14:58

Jeszcze w środę ma zakończyć się częściowa ewakuacja do szpitali w regionie 37 pensjonariuszy z Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie (Łódzkie). W ośrodku wykryto ognisko koronawirusa. Zakażenie chorobą Covid-19 potwierdzono u 60 osób, w tym u ponad 50 pensjonariuszy.

Łódzkie: 60 przypadków zakażenia koronawirusem w DPS w Bełchatowie. Trwa ewakuacja
Podopieczni bełchatowskiej placówki trafią do szpitali w regionie Fot. Shutterstock

Jak poinformowało starostwo powiatowe w Bełchatowie, trwająca od wtorku akcja przetransportowania podopiecznych bełchatowskiego DPS do szpitali związana jest z trudną sytuacją placówki, w której w ubiegłym tygodniu wykryto ognisko koronawirusa. Początkowo zakażenie Covid-19 stwierdzono u 56 osób - 53 pensjonariuszy i 3 pracowników. Przeprowadzone w sobotę testy pozytywny wynik dały u kolejnych czterech osób.

W tej sytuacji władze powiatu i regionu podjęły decyzję o przetransportowaniu wszystkich zakażonych koronawirusem do sąsiadujących z powiatem placówek medycznych. Część z nich trafiła do nich już wcześniej, transport pozostałych w ośrodku 37 chorych rozpoczął się we wtorek i ma zakończyć w środę. Podopieczni bełchatowskiej placówki trafią do szpitali w Zgierzu, Tomaszowie Maz. i Łagiewnikach.

W DPS w Bełchatowie pozostaną jedynie pensjonariusze, którzy otrzymali negatywny wynik badania. Jak tłumaczy starostwo, częściowa ewakuacja ma zminimalizować ryzyko dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa na terenie DPS i umożliwić dekontaminację całego budynku.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum