Łódzkie: 10 pensjonariuszy DPS w Głownie zakażonych koronawirusem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 28 kwietnia 2020 21:56

10 przypadków zarażenia koronawirusem stwierdzono u pensjonariuszu Domu Pomocy Społecznej w Głownie k. Łodzi. Wszyscy chorzy mają zostać przetransportowani do szpitali lub izolatoriów.

FOT. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

O pozytywnych wynikach testów na obecności wirusa SARS-CoV-2 u 10 mieszkańców ośrodka w Głownie poinformował we wtorek wieczorem (28 kwietnia) na antenie Radia Łódź starosta zgierski Bogdan Jarota.

W ubiegłym tygodniu w głowieńskim DPS wykryto 17 przypadków zarażenia koronawirusem, w tym u 14 pensjonariuszy i trzech osób z personelu. Wszyscy podopieczni chorzy na COVID-19 zostali hospitalizowani. Badania kontrolne wśród pracowników i pensjonariuszy powtórzono na początku tygodnia.

- Chorzy pensjonariusze niechodzący zostaną skierowani do szpitali, natomiast mieszkańcy sprawni i bez wyraźnych objawów zostaną przewiezieni do izolatorów - powiedział Jarota. Pozostali podopieczni DPS pozostaną w placówce.

Zarząd Powiatu Zgierskiego zdecydował o przeprowadzeniu blisko 250 testów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 wśród wszystkich pracowników Domów Opieki Społecznej i Domów Dziecka z powiatu zgierskiego.

W DPS w Ozorkowie spośród wszystkich 49 wyników, jeden był dodatni. Przebywająca na kwarantannie zakażona osoba nie wykazuje żadnych objawów. Zgodnie z zaleceniami sanepidu mieszkańcy placówki przejdą testy najprawdopodobniej pod koniec tego tygodnia, ze względu na zalecany 7-dniowy odstęp pomiędzy wykryciem osoby zakażonej a badaniami osób, które miały z nią kontakt. 

autor: Bartłomiej Pawlak

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum