×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Łódź: zima mnoży urazy - oddziały ortopedyczne przepełnione

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia15 lutego 2012 10:31Aktualizacja: 15 lutego 2012 10:50

Oddziały ortopedyczne w Łodzi wypełnione są po brzegi. Szpitale ustawiają dostawki na korytarzach, bo brakuje miejsc w salach dla chorych. To pokłosie ostrej zimy oraz ferii zimowych, które wielu mieszkańców Łodzi spędziło na górskich stokach.

Łódź: zima mnoży urazy - oddziały ortopedyczne przepełnione
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Uprawiający sporty zimowe narażeni są na różne urazy. Jak stwierdza dr Krzysztof Nowak, specjalista ortopedii i traumatologii z Kliniki Ortopedii i Traumatologii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. WAM, w tej chwili narciarze doznają przede wszystkim urazów stawu kolanowego m.in. uszkodzenia więzadeł krzyżowych czy łąkotek.

Snowboardziści, z racji specyfiki jazdy na desce, narażeni są na urazy przedramion, złamań barku. Częste są też urazy głowy. Dochodzi też do wstrząśnień mózgu, dlatego obowiązkiem wszystkich powinno być jeżdżenie w kasku.

Do szpitali w województwie łódzkim w trakcie ferii trafiły również ofiary zabawy na sankach, a także jazdy na łyżwach. Jest też dużo pacjentów, którzy stali się ofiarami drobnych wypadków.

Chodniki pokryte nawet niewielką ilością śniegu czy lodu od razu powodują duże zagrożenie upadkiem i odniesieniem kontuzji. Kiedy robi się "ślizgawka" w ciągu doby trafia do USK trafia od 100 do 150 osób z urazami i stłuczeniami - stwierdza na łamach Dziennika Łódzkiego dr. Krzysztof Nowak.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze