Łódź: zima mnoży urazy - oddziały ortopedyczne przepełnione

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 15 lutego 2012 10:31

Oddziały ortopedyczne w Łodzi wypełnione są po brzegi. Szpitale ustawiają dostawki na korytarzach, bo brakuje miejsc w salach dla chorych. To pokłosie ostrej zimy oraz ferii zimowych, które wielu mieszkańców Łodzi spędziło na górskich stokach.

Uprawiający sporty zimowe narażeni są na różne urazy. Jak stwierdza dr Krzysztof Nowak, specjalista ortopedii i traumatologii z Kliniki Ortopedii i Traumatologii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. WAM, w tej chwili narciarze doznają przede wszystkim urazów stawu kolanowego m.in. uszkodzenia więzadeł krzyżowych czy łąkotek.

Snowboardziści, z racji specyfiki jazdy na desce, narażeni są na urazy przedramion, złamań barku. Częste są też urazy głowy. Dochodzi też do wstrząśnień mózgu, dlatego obowiązkiem wszystkich powinno być jeżdżenie w kasku.

Do szpitali w województwie łódzkim w trakcie ferii trafiły również ofiary zabawy na sankach, a także jazdy na łyżwach. Jest też dużo pacjentów, którzy stali się ofiarami drobnych wypadków.

Chodniki pokryte nawet niewielką ilością śniegu czy lodu od razu powodują duże zagrożenie upadkiem i odniesieniem kontuzji. Kiedy robi się "ślizgawka" w ciągu doby trafia do USK trafia od 100 do 150 osób z urazami i stłuczeniami - stwierdza na łamach Dziennika Łódzkiego dr. Krzysztof Nowak.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum