Łódź: zderzenie karetki pogotowia z samochodem - dwie osoby ranne

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 15 czerwca 2018 19:00

Dwie osoby zostały ranne w wypadku, do jakiego doszło w piątek (15 czerwca) po południu w Łodzi. Samochód osobowy zderzył się z karetką pogotowia, która uderzyła jeszcze w budynek - poinformował rzecznik miejskiej straży pożarnej w Łodzi Łukasz Górczyński.

Po zderzeniu z samochodem osobowym karetka uderzyła jeszcze w mur kamienicy. Fot. Archiwum

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Kilińskiego i Nawrot.

Marzanna Boratyńska z Wydziału Ruchu Drogowego KMP wyjaśniła, że jadąca na sygnale karetka pogotowia, kierowana przez 39-latka, wjechała na czerwonym świetle na skrzyżowanie. Tam doszło do zderzenia z samochodem osobowym fiat tipo, kierowanym przez 55-letniego mężczyznę. Po zderzeniu karetka uderzyła jeszcze w mur kamienicy.

Odrywające się fragmenty karetki uderzyły oczekującego przy przejściu dla pieszych starszego mężczyznę, który doznał licznych obrażeń. Ranny trafił do szpitala. Do szpitala - z urazem kręgosłupa i klatki piersiowej - został przewieziony również kierowca fiata tipo.

Jak powiedziała Boratyńska, do ustalenia pozostaje, czy karetka mogła w tym czasie używać sygnału i czy jej kierowca miał takie uprawnienia. Dodała, że 39-latkowi policja zatrzymała prawo jazdy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum