×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Łódź: w szpitalu tymczasowym kolejnych 28 łóżek covidowych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia26 marca 2021 13:32

Kolejne 28 łóżek dla pacjentów z COVID-19 zostanie oddanych w weekend w szpitalu tymczasowym w Łodzi. Przebywa w nim obecnie 34 pacjentów

Łódź: w szpitalu tymczasowym kolejnych 28 łóżek covidowych
Szpital Tymczasowy w Łodzi powiększa ilość łóżek. FOT. Arch. PTWP
  • Szpital tymczasowy w Hali Expo powiększy ilość łózek do 112.
  • Wojewoda wydał decyzje polecające oddelegowanie personelu do pracy w szpitalu tymczasowym

Jak poinformował w piątek dyr. szpitala im. Biegańskiego Krzysztof Zarychta, mając na uwadze dynamikę zachorowań w regionie łódzkim, wszystko wskazuje na to, że w ten weekend konieczne będzie uruchomienie w szpitalu tymczasowym dodatkowych łóżek.

Aby tak się stało wojewoda wydał decyzje polecające oddelegowanie personelu medycznego do pracy w szpitalu tymczasowym.

- Dzięki temu w ten weekend będziemy gotowi na uruchomienie kolejnych 28 łóżek, a jednocześnie będziemy mieli w gotowości personel na zwiększenie liczby łóżek do 112. Jeśli chodzi o miejsca respiratorowe, to obecnie działa moduł 10-łóżkowy, natomiast będziemy gotowi na uruchomienie kolejnych 10 - przekazał Zarychta na konferencji prasowej .

Według dyrektora szpitala im. Biegańskiego decyzje wojewody otrzymało kilkudziesięciu medyków - niektórzy z nich mają uzasadnione powody, by tych decyzji nie przyjąć, stąd apel do lekarzy, by zgłaszali chęć pracy w szpitalu tymczasowym.

Szpital tymczasowy w łódzkiej hali Expo, który docelowo ma zapewnić 272 łóżka, rozpoczął działalność w poniedziałek. Na początek uruchomiono w nim 56 łóżek i 10 miejsc respiratorowych. W ostatnich dniach byli do niego sukcesywnie przewożeni lżej chorzy pacjenci szpitala im. Biegańskiego (przebywa w nim obecnie 267 pacjentów z COVID-19). Stamtąd również pochodził oddelegowany do pracy w hali Expo personel.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze