Łódź: w szpitalu klinicznym najwięcej zabiegów zmiany płci

Autor: rynekestetyczny.pl/Rynek Zdrowia • • 16 października 2011 13:47

W Klinice Chirurgii Plastycznej w Szpitalu Klinicznym im. Barlickiego w Łodzi wykonano już ponad 340 operacji zmiany płci. Najwięcej w Polsce.

Łódź: w szpitalu klinicznym najwięcej zabiegów zmiany płci
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Klinika Chirurgii Plastycznej w Szpitalu Klinicznym nr 1 im. Norberta Barlickiego w Łodzi istnieje od 1972 roku. Wykonano tam najwięcej operacji zmiany płciu w Polsce - pisze portal rynekestetyczny.pl.

Pacjenci, którzy trafiają do kliniki, są już przebadani w poradni patologii życia rodzinnego i więzi międzyludzkich. Tam diagnozę wydaje psycholog i seksuolog. Kolejnym etapem jest sądowna zmiana płci i wydanie nowego aktu urodzenia. Dopiero potem pacjenci trafiają do chirurgów.

Dr Bogusław Antoszewski, kierownik kliniki, zauważa, że w całej historii placówki były tylko cztery operacje zmiany płci z mężczyzny na kobietę. Zdecydowaną większość pacjentów stanowią osoby, które chcą mieć męskie narządy.

Jak dowiadujemy się ze strony internetowej Oddziału Klinicznego Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi jednym z trzech głównych tematów zainteresowań naukowo-badawczych placówki jest chirurgiczne leczenie zespołu dezaprobaty płci.

Klinika jako pierwsza w Polsce rozpoczęła operacje naprawcze u transseksualistów typu kobieta-mężczyzna i typu mężczyzna-kobieta.

Więcej: www.rynekestetyczny.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze