Łódź: w szpitalu im. Kopernika zbadają za darmo serce

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 23 września 2011 19:46

Ośrodek Wczesnej Rehabilitacji Kardiologicznej z Oddziałem Kardiologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Kopernika w Łodzi oraz Stowarzyszenie "Ku Pokrzepieniu Serc" zapraszają mieszkańców miasta na obchody Światowego Dnia Serca.

Łódź: w szpitalu im. Kopernika zbadają za darmo serce
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Impreza rozpocznie się w sobotę 24 września o godz. 10. W programie przewidziano wykłady np. o tym, co należy wiedzieć o zawale serca, jak radzić sobie z nadciśnieniem tętniczym, jaka jest rola wysiłku fizycznego w profilaktyce chorób serca oraz jaka dieta jest zdrowa dla serca.

Organizatorzy zapraszają również mieszańców Łodzi na marsz "Nordic Walking" po Lesie Rudzkim (wraz z instrukcją, jak właściwie zażywać tej formy ruchu i na czym polega jej wyjątkowość).

W czasie imprezy każdy jej uczestnik będzie mógł skorzystać z bezpłatnych badań bez skierowania: EKG, pomiar ciśnienia tętniczego, obliczenie wskaźnika masy ciała BMI, oznaczenie poziomu glukozy i cholesterolu we krwi, obliczenie wskaźnika ryzyka chorób układu krążenia, Na miejscu będą lekarze, którzy zapowiadają, że chętnie udzielą porad wszystkim chętnym.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze