Łódź: w Barlickim wszczepili już kilkadziesiąt implantów ślimakowych

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 01 lutego 2016 21:09

Specjaliści z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 im. N. Barlickiego w Łodzi wszczepili ponad 50 implantów ślimakowych. Na zabieg czekają kolejni pacjenci.

Łódź: w Barlickim wszczepili już kilkadziesiąt implantów ślimakowych
W łódzkiej Klinice Otiatrii, Laryngologii i Onkologii Laryngologicznej prowadzone są również akcje przesiewowych badań słuchu. Fot. Archiwum

Jak podaje Dziennik Łódzki, w wielu przypadkach rozwiązaniem problemu z niedosłuchem jest klasyczne postępowanie laryngologiczne i aparat słuchowy. Jednak nie zawsze przynosi to zamierzone korzyści. Aparaty słuchowe często nie mogą być zastosowane z powodu przeciwwskazań medycznych.

Zabieg wszczepienia implantu ślimakowego nie jest skomplikowany. Pierwszym etapem jest wszczepienie implantu pod skórę. Jest połączony ze ślimakiem elektrodą, która za pomocą impulsów pobudza zakończenia nerwu słuchowego. Wewnętrzny implant ma magnes, do którego przytwierdza się zewnętrzną część implantu.

Zabiegi w Klinice Otiatrii, Laryngologii i Onkologii Laryngologicznej w szpitalu im. Barlickiego w całości refunduje NFZ.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum