Łódź: testy wykazały zakażenie u 456 pracowników przedszkoli i żłobków

Autor: RMF24/Rynek Zdrowia • • 18 maja 2020 14:16

Przeprowadzone w Łodzi badania na obecność koronawirusa wśród pracowników miejskich przedszkoli i żłobków wykazały podejrzenie zakażeniem u 456 osób. W związku z tym w poniedziałek (18 maja) otwarto tylko jeden żłobek i 31 przedszkoli.

Wszyscy pracownicy mający kontakt z dziećmi zostali poddani testom przesiewowym na obecność koronawirusa. Decyzja o ich przebadaniu przed otwarciem żłobków i przedszkoli (18 maja) okazała się bardzo trafną. Na 3337 przebadanych pracowników żłobków i przedszkoli, osób z podejrzeniem było 456. To blisko 14 procent - poinformowała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Podczas badania u tych pracowników wykryto przeciwciała koronawirusa, co oznacza, że prawdopodobnie mieli styczność z chorobą lub są aktualnie zarażeni. Obecnie są oni kierowani przez sanepid na dokładniejsze badania genetyczne.

Zdanowska poinformowała, że wśród pracowników żłobków pozytywny lub wątpliwy wynik testu stwierdzono u 132 osób na 556 przebadanych. W związku z tym zamiast planowanego otwarcia w poniedziałek 28 żłobków, uruchomiono tylko jeden. 

Jak powiedziała prezydent Łodzi, dopiero kiedy wszyscy pracownicy będą mieli wynik negatywny, będą uruchamiane kolejne żłobki i przedszkola.

Więcej: rmf24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum