Łódź: premier wizytował gotowy już szpital rezerwowy w hali wystawienniczej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 grudnia 2020 20:15

Premier Mateusz Morawiecki podczas środowej wizyty w Łodzi odwiedził szpital rezerwowy dla województwa łódzkiego - poinformował wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński. Szef rządu podziękował lekarzom i urzędnikom odpowiedzialnym za budowę tych placówek.

Łódź: premier wizytował gotowy już szpital rezerwowy w hali wystawienniczej
Premier odwiedził gotowy już szpital tymczasowy dla chorych na Covid-19 powstały na terenie łódzkiej hali wystawienniczej EXPO. Fot. Mateusz Morawiecki/Facebook

Premier przyjechał w środę do Łodzi, gdzie podczas konferencji prasowej w hurtowni farmaceutycznej Urtica i Pharmalink - grupa Pelion S.A. przedstawił informację dotyczącą szczepionek na Covid-19.

Następnie odwiedził gotowy już szpital tymczasowy dla chorych na Covid-19 powstały na terenie łódzkiej hali wystawienniczej EXPO. Wizyta szefa rządu odbyła się bez udziału mediów. W środę wieczorem na Twitterze poinformował o niej wojewoda łódzki.

"Premier Mateusz Morawiecki odwiedził dziś szpital rezerwowy dla woj. łódzkiego" - napisał Bocheński.

Zacytował również słowa szefa rządu: "Dziękuję za ten wielki wysiłek wszystkim lekarzom i urzędnikom odpowiedzialnym za budowę tych placówek".

"A my dziękujemy za wsparcie i wspólne nieustanne działanie w walce z #Covid19" - dodał wojewoda.

Na opublikowanych przez niego zdjęciach widać, że premierowi w oprowadzaniu po szpitalu towarzyszy również marszałek woj. łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Szpital rezerwowy w Łodzi jest gotowy do uruchomienia od ubiegłego tygodnia. Jak zapowiedział Bocheński, powstała placówka to tzw. rezerwa strategiczna.

"Gdyby sytuacja epidemiologiczna się pogarszała, po kilku dniach od podjęcia decyzji, szpital może przyjmować pierwszych pacjentów" - wyjaśnił.

Obiekt wyposażono w 272 miejsca dla chorych na Covid-19, w tym 100 łóżek to miejsca respiratorowe, a 15 to łóżka tzw. najwyższego poziomu zabezpieczenia. Koszt utworzenia tymczasowego szpitala w łódzkiej hali EXPO to ok. 15 mln zł.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum