Łódź: poszukiwania dawcy szpiku dla rocznej Oli

Autor: wiadomości24.pl/Rynek Zdrowia • • 01 czerwca 2009 11:32

Roczna Ola cierpi na zespół mielodysplastyczny (MDS), na anemię oporną na leczenie. To jest stan przedbiałaczkowy, w każdej chwili może się przekształcić w chorobę nowotworową. Jedynym ratunkiem dla niej jest przeszczep szpiku. Dziewczynka czeka na dawcę.

Poszukiwania dawcy dla rocznej Oli trwają od trzech miesięcy, na razie bez efektów Ma ona rzadkie geny, co znacznie utrudnia znalezienie zgodnego dawcy. W tej chwili jedyną formą leczenia jest przetaczanie koncentratu krwi.

Fundacja dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka” oraz Fundacja Przeciwko Leukemii im. Agaty Mróz-Olszewskiej postanowiły pomóc dziewczynce i zorganizowały akcję rejestracji potencjalnych dawców.

W sobotę (6 czerwca), o godz. 15, w Auli Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 4 im. Marii Konopnickiej (ul. Sporna 36/50) w Łodzi wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-35 lat będą mogły poddać się badaniom i zarejestrować jako potencjalni dawcy szpiku. Może wśród osób, które się zgłoszą do rejestru Dawców Szpiku w tym dniu, znajdzie się dawca dla Aleksandry Kuzańskiej.

Wszelkie informacje o przeszczepach szpiku można przeczytać w internecie (www.krwinka.org).

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum