Łódź: okrojona neurologia dziecięca

Autor: TVP Łódź/Rynek Zdrowia • • 01 czerwca 2009 21:02

Klinika Neurologii w łódzkim szpitalu Centrum Zdrowia Matki Polki od przyszłego poniedziałku (8 czerwca) ma być przeniesiona w inne miejsce. Zostanie też ograniczona liczba łóżek w oddziale i zlikwidowany nocny dyżur neurologa.

Przeciwko takiemu rozwiązaniu protestują rodzice małych pacjentów. Dyrekcja szpitala tłumaczy, że to nie wybór a konieczność, bo „będą musieli znaleźć wolne łóżka pediatryczne dla pacjentów z częściowo zamkniętego Szpitala Dziecięcego im. Korczaka w Łodzi”.

Klinika Neurologii CZMP to jedyny taki oddział w województwie. Ma 35 miejsc. Ordynator przyznaje, że część na ogół stoi pusta, ale 25-28 łóżek jest stale zajętych. Właśnie tyle potrzebują, żeby dobrze leczyć ciężko chore dzieci. Szpital ocenił, że klinice wystarczy 15 miejsc, bo - jego zdaniem - tylu zwykle leży tu pacjentów. Dlatego postanowił przenieść oddział na mniejszą - ortopedię a tę przesunąć jeszcze w inne miejsce.

Z decyzją dyrekcji nie zgadzają się rodzice pacjentów. Obawiają się sytuacji, że może zabraknąć miejsca dla dziecka, które będzie nagle potrzebowało pomocy. Najbardziej rodziców niepokoi fakt planowanej na neurologii likwidacji nocnych dyżurów lekarskich. Oznacza to, że od godziny 15.00 do 08.00 na oddziale nie będzie specjalisty, który zdaniem dyrekcji jest zbyt drogi.

W łódzkich szpitalach do niedawna brakowało 50 miejsc pediatrycznych. Po zamknięciu dwóch oddziałów w szpitalu im. J. Korczaka zabrakło kolejnych 35. Jedyny szpital, który może wygospodarować miejsca, to Centrum Zdrowia Matki Polki. Stąd decyzje o przeprowadzkach.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum