Łódź: nowości na targach sprzętu rehabilitacyjnego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 06 października 2011 20:41

Urządzenie do leczenia światłem, łóżka sterowane pilotem, skarpety wspomagające proces gojenia stopy - to niektóre z rozwiązań prezentowanych podczas 19. Międzynarodowych Targów Sprzętu Rehabilitacyjnego "Rehabilitacja", które rozpoczęły się w czwartek (6 października) w Łodzi.

Łódź: nowości na targach sprzętu rehabilitacyjnego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zdaniem organizatorów imprezy, "perełką" wystawy jest sterowane pilotem łóżko, które ułatwia łagodne i płynne zmienianie pozycji oraz dostosowywanie jej do potrzeb chorego. Dodatkowo łóżko wyposażone jest w blat, który może służyć jako stół. 

Zwiedzający zobaczą też m.in. urządzenie medyczne opracowane przez NASA, które leczy ból przy pomocy światła. Może być używane przez kobiety w ciąży i chorych na nowotwory. Ciekawym eksponatem jest krzesło biurowe z rozbudowanym system podparć. Ich regulacja pozwala na dopasowanie go do indywidualnych potrzeb. Krzesło to może być stosowane zarówno do profilaktyki jak i rehabilitacji już istniejących wad postawy. 

Wśród wystawców pojawili się również producenci obuwia i skarpet łagodzących przebieg wielu chorób, m.in. cukrzycy, niewydolności tętniczej i żylnej nóg, otyłości. 

Wystawie towarzyszą konferencje, seminaria i wykłady. Te ostatnie poświęcone będą m.in. podologii. Targi potrwają do 8 października.


Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum