Łódź: nowa baza dla śmigłowców ratowniczych

Autor: RZ,MZ/Rynek Zdrowia • • 17 stycznia 2013 12:57

W Łodzi otwarto nowo wybudowaną bazę Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego. W uroczystości udział wziął minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.

Łódź: nowa baza dla śmigłowców ratowniczych

Łączny koszt budowy bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Łodzi wyniósł 6 mln zł i został w 85% sfinansowany z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Pozostałą kwotę przekazało Ministerstwo Zdrowia.

Środki pozwoliły m.in. na wybudowanie hangaru wraz z pomieszczeniami socjalno-operacyjnymi oraz zakup platformy jezdnej i podestu do obsługi śmigłowca.

Nowa baza umożliwi załogom Lotniczego Pogotowia Ratunkowego szybsze osiąganie gotowości do wykonywania misji ratunkowych.

Zmodernizowanie wszystkich jedenastu baz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego będzie w sumie kosztowało ok. 68 mln zł. Z tej kwoty 10 mln zł to wkład ministerstwa zdrowia a pozostała część to pieniądze unijne. Łódzka inwestycja, którą rozpoczęto trzy lata temu, kosztowała ok. 6 mln zł. Do sierpnia br. zmodernizowane mają być jeszcze bazy w Gdańsku, Kielcach, Krakowie i Wrocławiu.

- Doszliśmy już do standardu, który obowiązuje w UE. Polskie ratownictwo medyczne to dzisiaj nowe śmigłowce, nowe ambulanse, dobre wyposażenie, wyszkolone kadry, szpitale i centra urazowe. Są więc podstawy do tego, żeby ten system dobrze funkcjonował. Czy tak będzie, to zależy już tylko od nas, od ludzi. W Łodzi jest już jednak bardzo dobry i zgrany zespół - powiedział dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Robert Gałązkowski.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum