Łódź: nadchodzi jesień, czyli coraz więcej zachorowań na grypę i przeziębienia

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 21 września 2011 11:59

Grypa i przeziębienia atakują mieszkańców województwa łódzkiego. Tylko w pierwszej połowie września lekarze zdiagnozowali infekcję grypopodobną i samą grypę u 250 pacjentów w regionie. To o ponad 70 proc. więcej przypadków niż we wrześniu ubiegłego roku.

Łódź: nadchodzi jesień, czyli coraz więcej zachorowań na grypę i przeziębienia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Choć lekarze codziennie przyjmują po kilkudziesięciu pacjentów, uspokajają, że jeszcze nie mamy epidemii grypy.

W głównej mierze zachorowania, to efekt okresu przejściowego w pogodzie. Wielu pacjentów ubiera się w letnie ubrania mimo chłodnych poranków i wieczorów. Do rok szkolny, który się rozpoczął i przebywanie w dużych skupiskach dzieci sprzyja zachorowaniom.

Część łodzian może skorzystać z darmowych szczepień, które finansuje Urząd Miasta. Program jest kierowany do osób powyżej 65. roku życia, mieszkańców domów pomocy społecznej, bezdomnych przebywający w schroniskach, pracowników socjalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i domów pomocy społecznej, placówek opiekuńczo-wychowawczych i resocjalizacyjnych, a policjantów i strażników miejskich.

Jak przypomina Dziennik Łódzki, miasto przygotowało 15 tys. szczepionek, na które wydało 450 tys. zł. W programie bierze udział 13 przychodni. Nie obowiązuje rejonizacja, wystarczy zgłosić się z dowodem osobistym lub legitymacją emeryta czy rencisty. Osoby nie objęte programem profilaktycznym muszą wydać na szczepionkę od 20 do 40 zł.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze