Łódź: medycyna rodzinna - opieka czy fabryka?

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 11 czerwca 2010 08:40

W Łodzi trwa X Kongres Medycyny Rodzinnej (10-13 czerwca 2010 r.).

Podczas inauguracji Kongresu

W trakcie uroczystej sesji plenarnej otwierającej Kongres, prezes Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce, dr Maciej Godycki-Ćwirko przywitał uczestników przekornie postawionym pytaniem kongresowym: „Opieka czy fabryka?”.

Organizatorzy podkreślają, że miejsce obrad – łódzka manufaktura i wspaniałe wnętrza postindustrialne – skłaniają do przemyśleń nad tezą zawartą w haśle przewodnim Kongresu...

Spotkanie ma jubileuszowy charakter – 15 lat temu zaczęto wdrażać podwaliny medycyny rodzinnej. Na jakim jest teraz etapie? Jak wygląda w Polsce? – te pytania będą towarzyszyły lekarzom biorącym udział w X Kongresie Medycyny Rodzinnej. O drodze, jaką podążają lekarze rodzinni w Europie mówił prof. Carl Whitehouse z Uniwersytetu w Manchesterze.

Natomiast w wykładzie inauguracyjnym pt. „Przypadki medyczne na planie filmowym“ dr hab. Robert Gliński – rektor Wyższej Szkoły Teatralnej i Telewizyjnej Łódzki – podkreślał, jak ważnym tematem w filmie od zawsze była medycyna. Można pokusić się nawet o stworzenie nowej kategorii: filmu medycznego.

Od piątku (11 czerwca) lekarze rodzinni będą brali udział w sesjach plenarnych, naukowych i warsztatowych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum