Łódź: likwidują dom pomocy społecznej

Autor: Polska Dziennik Łódzki/ Rynek Zdrowia • • 07 września 2009 12:27

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej przy ul. Ciołkowskiego w Łodzi najprawdopodobniej trafią do innych placówek. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Kopernika od 1 stycznia przejmuje budynek, w którym teraz mieszkają przewlekle chorzy i starsi ludzie.

Łódź: likwidują dom pomocy społecznej
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dyrekcja szpitala chce tam przenieść część oddziałów onkologicznych: hematologię i chemioterapię.

140 mieszkańców DPS prawdopodobnie trafi do domów pomocy w całym województwie. Przeprowadzką będę musieli się zająć pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi. Władze Łodzi postarały się o budynek przy ul. Rudzkiej, jednak  na razie nie można w nim rozpocząć remontu.

– Gmach dawnej szkoły przy ul. Rudzkiej miasto uzyskało z zamiany na budynki z Uniwersytetem Łódzkim. Problem w tym, że aby miasto mogło pełnoprawnie go przejąć, musi poczekać na dokumenty z Ministerstwa Skarbu. Mam nadzieję, że w ciągu kilku najbliższych dni dostaniemy odpowiedź z ministerstwa. Jednak szanse na to, żeby remont zakończył się do końca grudnia, są niewielkie – mówi Dziennikowi Łódzkiemu Andrzej Kaczorowski, dyrektor MOPS.

Dyrektor szpitala im. Kopernika zgodził się, żeby przedłużyć czas wyprowadzki o kilka tygodni, ale i tak od 1 stycznia mieszkańcy DPS zostaną bez opieki, bo zwolnieni będą pracownicy DPS.

– W Łodzi są na tę chwilę jedynie dwa DPS, które mogą przyjmować nowych mieszkańców. Pozostałe nie spełniają standardów. Być może do końca roku poprawią się warunki w Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńczym w Łodzi – mówi Agnieszka Łukomska-Dulaj z Wydział Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze