Łódź: lekarze ostrzegają przed lekami z huby

Autor: Express Ilustrowany/Rynek Zdrowia • • 21 kwietnia 2009 09:24

Lekarze ze Szpitala Specjalistycznego im. Kopernika w Łodzi ostrzegają przed lekami z huby. W poradni onkologicznej rozwieszono ostrzeżenia przed zakupem preparatów, które jakoby mają pomagać w walce z rakiem.

Specyfiki, których nie ma w oficjalnym spisie leków są oferowane w Internecie, a przedstawiciele firm pseudofarmaceutycznych zaczepiają pacjentów przed ośrodkiem onkologicznym i gabinetem lekarskim! Za dawkę preparatu ze sproszkowanej huby biorą 600-700 zł. Powołują się przy tym na konkretnych lekarzy, którzy rzekomo zalecają stosowanie tego środka.

Onkolodzy przestrzegają przed rezygnacją z właściwej terapii. Jak wyjaśnia dr Fabian Obzejta – onkolog ze szpitala im. Kopernika, nieprzebadany klinicznie lek o nieznanych działaniach niepożądanych nie powinien być stosowany w leczeniu. Może zaburzyć właściwy cykl terapii. 

Osoby rozprowadzające lek szukają nabywców wśród zdesperowanych ludzi chwytających się każdej nadziei w walce z ciężką chorobą. Liczba pacjentów chorych na nowotwory ciągle rośnie. Jeden lekarz w poradni onkologicznej szpitala im. Kopernika przyjmuje dziennie do 30 pacjentów.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum