Łódź: dzięki operacji oko wróciło na swoje miejsce...

Autor: Express Ilustrowany/Rynek Zdrowia • • 13 maja 2010 14:04

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Barlickiego w Łodzi przeprowadzono operację, dzięki której wypchnięta z oczodołu gałka oczna wróciła na swoje miejsce.

Lewe oko pacjenta zostało uratowane. Nareszcie po wielu miesiącach może je zamknąć. Pacjent lepiej widzi. Była to pierwsza taka operacja w Klinice Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej i Onkologii Szpitala im. Barlickiego w Łodzi.

Lekarze są dobrej myśli, operacja odbyła się bez komplikacji. Michał Kołaciński, chirurg ze Szpitala im. Barlickiego wyjaśnia, że poprzez nacięcie na dolnej powiece dotarto do oczodołu i usunięto część tkanki tłuszczowej. Zabieg w znieczuleniu ogólnym trwał około 1,5 godziny. Przy tak dużym obrzęku tkanek oczodołu pacjentowi groziła utrata wzroku.

42-letni mężczyzna cierpi na chorobę Gravesa-Basedowa powodującą wytrzeszcz gałek ocznych. Lekarze stosują wtedy leki sterydowe. W jego przypadku, co zdarza się bardzo rzadko, taka kuracja nie przyniosła oczekiwanych rezultatów i konieczny był zabieg chirurgiczny.

Więcej: www.lodzkie.naszemiasto.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum