Łódź: dramatyczna sytuacja oddziału psychiatrycznego dla dzieci

Autor: RMF FM/Rynek Zdrowia • • 02 grudnia 2019 14:15

Specjalistyczny Psychiatryczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital im. Józefa Babińskiego w Łodzi już kilka razy uratował działalność oddziału psychiatrii dziecięcej. Sytuacja ponownie jest dramatyczna, dotkliwie brakuje pieniędzy i personelu - informuje RMF FM.

Łódź: dramatyczna sytuacja oddziału psychiatrycznego dla dzieci
Obecnie czas oczekiwania na łóżko na łódzkim oddziale psychiatrii dziecięcej wynosi co najmniej 8 miesięcy. FOT. Fotolia

Oddział psychiatrii dziecięcej szpitala im. Babińskiego już raz stanął nad przepaścią. Gdyby nie dyrekcja szpitala, której udało się znaleźć dodatkowe pieniądze, najprawdopodobniej cały oddział zostałyby zamknięty kilka miesięcy temu.

Jednak sytuacja nadal jest bardzo trudna. Jak przyznają kierujący szpitalem głównym problemem jest potężne niedofinansowanie psychiatrii dziecięcej w Polsce. NFZ płaci łódzkiemu szpitalowi za 22 łóżka na tym oddziale, tymczasem obecnie pacjentów jest 35. Dzieci są tu hospitalizowane nawet na korytarzach. 

W tej chwili czas oczekiwania na łóżko na łódzkim oddziale psychiatrii dziecięcej wynosi co najmniej 8 miesięcy - podaje RMF FM.

Więcej: rmf24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum