Łódź: do szpitala trafił trzylatek ważący ponad 40 kg

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 08 czerwca 2015 19:25

Ponad 40 kg waży trzyletni Bartek, który trafił do szpitala "Matki Polki" w Łodzi. Chłopiec był obficie żywiony przez dziadków, którzy chcieli mu wynagrodzić rozwód jego rodziców. Z powodu tuszy, chłopiec nie był nawet w stanie sam założyć butów.

Łódź: do szpitala trafił trzylatek ważący ponad 40 kg

Chłopiec nie jest wyjątkiem. W Łodzi i regionie co trzeci uczeń ma już nadwagę. Więcej otyłych dzieci mieszka tylko w Warszawie - informuje Dziennik Łódzki.

Jak wyjaśnia dr Alina Durko gastroenterolog i pediatra w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi lekarze ustalają dziecku dietę, i zalecają zmianę stylu życia całej rodziny. Na niewiele to się jednak zdaje.

Mali pacjenci z otyłością lub nadwagą po wypisaniu ze szpitala najczęściej do niego wracają. Winni są temu ich opiekunowie, którzy nie stosują się do zaleceń. Od lekarza oczekują recepty na leki, a tymczasem pomoc powinna być zupełnie inna.

Rodzice chcą zmodyfikować zachowanie dziecka, nie zmieniając przy tym swojego i dalej przyzwalają na jedzenie słodyczy w nadmiernych ilościach, jadanie nieregularnie i podjadanie. Dzieci mają wtedy problem nie tylko z wagą. Ich samoocena jest znacznie obniżona, pojawiają się problemy w kontaktach z rówieśnikami, problemy emocjonalne.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum