Łódź: bezpłatne badania i szczepienia dla dzieci

Autor: informacjelodzkie.pl/Rynek Zdrowia • • 11 lipca 2019 08:20

Od września w Łodzi przeprowadzone zostaną badania pod kątem wykrywania różnych spektrów autyzmu oraz Aspergera u około 800 maluchów powyżej 18. miesiąca życia uczęszczających do miejskich żłobków. Diagnostyka ta będzie bezpłatna.

Łódź: bezpłatne badania i szczepienia dla dzieci
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje Adam Wieczorek, wiceprezydent Łodzi, drugi rok z rzędu wprowadzone zostaną też bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom. Zaszczepić będzie można dziecko przedszkolne, urodzone w 2015 r. Centra medyczne w całym mieście będą dysponować około 400 szczepionkami.

Szczepienia przeciw pneumokokom wykonywać będą zarówno wszystkie miejskie centra medyczne: Rydygier, Jonscher, Bałuty, Górna, Polesie i Widzew, jak i SP ZOZ Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (Centrum Pediatrii na ul. Spornej).

Nie obowiązuje tu rejonizacja. Nie trzeba być pacjentem żadnej z tych poradni. Dziecko zaś nie musi uczęszczać do miejskiego przedszkola. Jedyny warunek do spełnienia to zamieszkiwanie w Łodzi, wiek dziecka oraz przejście podstawowego badania u lekarza pierwszego kontaktu, tuż przed szczepieniem.

Od poniedziałku (15 lipca) można się kontaktować z centrami medycznymi i zapisywać na szczepienia. Będzie je można wykonać np. w sierpniu czy wrześniu, po powrocie z wakacji.

Więcej: informacjelodzkie.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum