Łódź: akcja honorowego krwiodawstwa - "Oddajemy dzieciom krew"

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 października 2011 11:15

Po raz szósty pod hasłem "Oddajemy dzieciom krew" rusza w piątek w Łodzi dwudniowa akcja honorowego krwiodawstwa na rzecz chorych dzieci. Dotąd udało się zebrać 95 litrów krwi dla małych pacjentów ze wszystkich szpitali pediatrycznych z regionu łódzkiego.

Łódź: akcja honorowego krwiodawstwa - "Oddajemy dzieciom krew"
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Od 2008 roku akcję "Oddajemy Dzieciom Krew" organizują pracownicy i wolontariusze Stowarzyszenia Łódzkie Hospicjum dla Dzieci, którzy tradycyjnie także oddadzą krew dla małych pacjentów. Akcja organizowana jest dwa razy do roku - wiosną i jesienią.

- Z roku na rok coraz więcej mieszkańców Łodzi angażuje się w pomoc dzieciom. W tej edycji do akcji przyłączają się również pracownicy dwóch znanych łódzkich firm - podkreśla prezes Stowarzyszenia Janina Adamczyk.

Krew będzie można oddawać w piątek i sobotę w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi w godz. 9-13. Do akcji mogą się przyłączyć osoby pełnoletnie (należy wziąć dowód osobisty).

Przed wejściem do budynku będą stali wolontariusze kierujący wszystkich chętnych do odpowiedniego punktu. W rejestracji każdy otrzyma wstępną ankietę, po wypełnieniu której będzie mógł udać się na pobranie krwi.

W poprzednich pięciu edycjach Łódzkie Hospicjum dla Dzieci zebrało w sumie 95 lirów krwi. Dla wszystkich darczyńców chore dzieci z oddziału onkologicznego szpitala przy ulicy Spornej w Łodzi przygotowały rysunki z podziękowaniami.

Łódzkie Hospicjum dla Dzieci od ponad 12 lat pomaga nieuleczalnie i przewlekle chorym dzieciom z terenu Łodzi i województwa, zapewniając im opiekę domową. Obecnie opiekuje się 61 podopiecznymi cierpiącymi na nieuleczalne choroby. Hospicjum zajmuje się także pozyskiwaniem funduszy na specjalistyczny sprzęt medyczny dla podopiecznych i udziela wsparcia rodzinom w żałobie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze