Łódź: akcja "Łap za biust'' ma zachęcić do badań profilaktycznych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 kwietnia 2017 16:50

Akcję "Łap za biust" propagującą profilaktykę raka piersi zainauguruje w środę (5 kwietnia) łódzka Fundacja Kocham Życie. Na ten dzień zaplanowano pokaz filmu "Sztuka kochania", a ambasadorki akcji zachęcać będą do samokontroli piersi, wykonywania badań USG i mammografii.

Łódź: akcja "Łap za biust'' ma zachęcić do badań profilaktycznych
Ambasadorzy akcji ''Łap za biust'' będą zachęcać kobiety do samokontroli piersi. Fot. Archiwum

Przedstawiciele Fundacji przypominają, że każdego roku kilkanaście tysięcy kobiet dowiaduje się, że ma raka piersi, a ok. pięć tysięcy z nich przegrywa walkę z chorobą, która wcześnie wykryta i odpowiednio leczona jest w 90 proc. uleczalna.

Wiele kobiet mogłoby żyć dłużej, gdyby wcześniej wiedziały, że są chore. Stąd tak ważna jest profilaktyka, o czym przypominać ma akcja Fundacji Kocham Życie - "Łap za biust".

Na jej inaugurację w środę w łódzkim kinie "Wytwórnia" zaplanowano pokaz filmu "Sztuka kochania". Ambasadorzy akcji m.in. kobiety, które wygrały walkę z rakiem oraz zespół Blue Cafe, będą zachęcać kobiety do samokontroli piersi, wykonywania badań USG i mammografii.

Będziemy także zachęcać do regularnego ruchu, pokażemy, jak i kiedy prawidłowo badać piersi, a psychoonkolog ze szpitala im. M.Kopernika opowie o tym, jak ważne jest wsparcie w czasie walki z rakiem - zapowiadają przedstawiciele Fundacji. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum