Łódź: Sanepid zamknął basen rehabilitacyjny ICZMP

Autor: DM/Rynek Zdrowia • • 06 sierpnia 2010 12:41

Mały basen rehabilitacyjny w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi będzie nieczynny co najmniej przez tydzień.

Decyzję zamykającą basen rehabilitacyjny ICZMP w Łodzi podjęto 5 sierpnia. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny pisze w uzasadnieniu, że w próbkach wody pobranych 2 sierpnia stwierdzono obecność bakterii chorobotwórczych (gronkowce koagulazododatnie).

– Zamknięcie małego basenu, w którym można rehabilitować dwójkę dzieci zakłóca pracę zakładu – stwierdza w rozmowie z Rynkiem Zdrowia Jolanta Bednarska z sekretariatu Zakładu Rehabilitacji ICZMP. – Jest to prawdopodobnie jedyny tego typu basen rehabilitacyjny w Łodzi.

Część dzieci rehabilitowanych w Centrum czasowo ćwiczy na dużym basenie placówki. – Mamy nadzieję, że w czwartek mały basen zostanie ponownie otwarty – mówi Jolanta Bednarska.

Według łódzkiego Sanepidu próbki do ponownego badania wody z basenu rehabilitacyjnego ICZMP zostaną pobrane w poniedziałek 9 sierpnia. Wyniki badań będą znane najwcześniej w czwartek.

– O wynikach zostanie powiadomione kierownictwo placówki i w zależności od nich basen zostanie uruchomiony albo nie – informują nas w sekretariacie Oddziału Nadzoru Higieny Komunalnej łódzkiego Sanepidu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum