Limanowa: samobójstwo w szpitalu

Autor: JJ/Rynek Zdrowia • • 10 lutego 2010 15:35

W Szpitalu Powiatowym w Limanowej, na oddziale chirurgii ogólnej 56-letni mieszkaniec wsi Słopnice popełnił samobójstwo.

– W poniedziałek (8 lutego) około godziny 19.00 doszło do samobójstwa na terenie Szpitala Powiatowego. Tragedię w sali chorych, gdzie pacjent był sam, ujawnił personel szpitala – mówi portalowi rynekzdrowia.pl podinspektor Krzysztof Raczek, oficer prasowy Powiatowej Komendy Policji w Limanowej.

Reanimacja pacjenta nie powiodła się. Postępowanie wyjaśniające w sprawie trwa. Mężczyzna trafił do szpitala kilka dni wcześniej z ciężkimi odmrożeniami. Wkrótce czekała go amputacja stóp.

Przypomnijmy, że w 2008 roku Janusz Kochanowski, Rzecznik Praw Obywatelskich, zlecił przygotowanie raportu w sprawie samobójstw w szpitalach. Problem wraca co jakiś czas, np. w sierpniu 2009 roku, kiedy doszło do kilku samobójstw w polskich szpitalach.

– Tworzenie specjalnych procedur w szpitalach zapobiegających tego typu tragediom nie uzdrowi sytuacji. Potrzeba natomiast uwagi i wprawnego oka lekarza – mówił wówczas portalowi rynekzdrowia.pl profesor Janusz Szymborski, pełnomocnik RPO ds. rodziny.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum