Liczba zakażeń nową grypa maleje w Meksyku

Autor: TVN24, PAP/Rynek Zdrowia • • 21 maja 2009 21:08

Nowy wirus grypy traci na sile w Meksyku. Władze miasta ogłosiły w czwartek (21 maja) koniec alertu sanitarnego z powodu grypy A/H1N1.

Decyzję taką podjęto na podstawie opinii Komitetu Naukowego ds. Nadzoru Epidemiologicznego i Sanitarnego. Komitet stwierdził, że liczba zakażeń grypą w stolicy Meksyku stale maleje.

Z tego też powodu władze zdecydowały, że nie jest konieczne utrzymywanie „alarmu żółtego” i wprowadzono „alarm zielony”. Oznacza to, jak głosi komunikat władz miejskich, „życie w mieście może toczyć się normalnie, bez ograniczeń w funkcjonowaniu służb publicznych”.

Tymczasem Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) przekazała w czwartek (21 maja) oficjalne dane dotyczące liczby zachorowań i śmierci. WHO zarejestrowała już 11034 przypadki zarażenia się nową grypą i 85 zgonów w 41 krajach. 791 przypadków tej choroby zdiagnozowano na świecie w ciągu ostatnich 24 godzin.

Większość nowych przypadków odnotowano w czterech najbardziej dotkniętych nową grypą krajach: w Meksyku (244 i trzy zgony), Stanach Zjednoczonych (241 oraz dwa zgony), Kanadzie (223) i w Japonii (49).

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum