Liberia: odnaleziono 17 pacjentów, którzy opuścili centrum leczenia Eboli

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 19 sierpnia 2014 13:39

W Liberii odnaleziono 17 pacjentów, którzy w weekend zostali zabrani przez swoich bliskich z centrum leczenia Eboli w Monrowii. Trafili oni już do innej kliniki - poinformował we wtorek (19 sierpnia) liberyjski minister informacji Lewis Brown.

- Potwierdzamy, że los wszystkich 17 osób jest znany i zostały one przeniesione do specjalistycznego centrum leczenia Eboli im. Johna F. Kennedy'ego - powiedział Brown, cytowany przez agencję Reutera.

W rozmowie z BBC minister zaznaczył, że pacjenci sami zgłosili się do kliniki.

Poinformował też, że trzej zakażeni wirusem Ebola lekarze, którym podawany jest eksperymentalny, wyprodukowany w USA lek ZMapp, wykazują "niezwykłe oznaki poprawy".

W sobotę (16 sierpnia) wieczorem mieszczące się w szkole średniej centrum leczenia Eboli w slumsach West Point zostało zaatakowane i splądrowane przez rozgniewany tłum, niezadowolony z poziomu opieki. Rodziny zabrały chorych do domów.

Wiceminister zdrowia Tolbert Nyenswah stwierdził, że tłum sprzeciwiał się przywożeniu nowych pacjentów z innych części stolicy.

Z innych doniesień wynikało, że napastnicy przekonywali, że w kraju nie ma epidemii i chcieli zamknięcia ośrodka.

Dzielnica biedy West Point zamieszkana jest przez 75 tys. osób. To jedne z najniebezpieczniejszych slumsów w liberyjskiej stolicy.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum