Leżajsk: i tu mają nowoczesną pracownię endoskopii

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 06 stycznia 2016 20:21

Szpital Powiatowy w Leżajsku zakupił po dwa najnowsze gastroskopy i kolonoskopy z torami wizyjnymi, bronchoskop z torem wizyjnym, dwa nowe stoły zabiegowe. To wyposażenie umożliwi wykonywanie diagnostyki i zabiegów metodami endoskopowymi.

Leżajsk: i tu mają nowoczesną pracownię endoskopii
Techniki endoskopowe. Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

Teraz pracownia endoskopii w Szpitalu Powiatowym w Leżajsku ma dysponuje sprzętem porównywalnym z tym jaki posiadają najlepsze szpitale.

Zakup sprzętu - jak mówi Gazecie Wyborczej dyrektor szpitala Marian Furmanek - był możliwy dzięki środkom z RPO przyznanym na projekt pn. "Poprawa bezpieczeństwa zdrowia publicznego i ograniczanie nierówności w zdrowiu". Środki przeznaczone na ten projekt umożliwiły też przebudowę części budynku przychodni specjalistycznej  i adaptację pomieszczeń na zakład endoskopii diagnostycznej i zabiegowej.

Całość kosztowała prawie 4 mln zł. Środki unijne to 1,9 mln zł, 300 tys. zł przekazał powiat, pozostałe pieniądze szpital uzyskał zaciągając kredyt na 1,4 mln zł. 

Szpital zabiega teraz o kontrakt na oddział dzienny gastroenterologii, w którym byłby wykorzystywany zakupiony sprzęt endoskopowy.

Więcej: www.rzeszow.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum